Loading...

Tworzywa sztuczne

wtrysk tworzyw / odlewanie poliuretanów

5 kroków

Realizacja nowego tematu zawarta jest w pięciu krokach

01

Projekt

 

02

Prototyp

 

03

Narzędzia

 

04

Produkcja

 

05

Montaż

 

01 Projekt

Od tego zaczynamy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy możliwość zaprojektowania wyrobu od podstaw (pomysł, szkic, model) do pełnej trójwymiarowej dokumentacji, która uwzględni wszystkie aspekty produkcji wybraną przez zleceniodawcę metodą. W naszych projektach uczestniczą graficy i inżynierowie korzystający z profesjonalnego oprogramowania CAD. Realizujemy nie tylko nowe projekty, ale także zajmujemy się modernizacją już istniejących produktów.

 
Pełną dokumentację

Wykonujemy kompleksową dokumentację wyrobu - dokumentację płaską 2D i dokumentację przestrzenną 3D

 

 

Modele 3D

Wykonujemy modele 3D na podstawie powierzonej dokumentacji 2D.

 

Wykonujemy:

projekt

 

Wizualizacje produktów

Tworzymy wizualizację produktów (prezentacje zdjęciowe, animacje).

 

 


Analizę kolizji

Przeprowadzamy analizę kolizji w zespołach.Przykłady naszych projektów i wdrożeń:

Obudowa przetwornika głowicowego

 

Zobacz animację

Facelifting obudowy urządzenia do pomiaru warstw lakierniczych

Zobacz animację

Winda do masztów flagowych

 

Zobacz animację

02 Prototyp

Realizując nasze projekty wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie wykonywania prototypów (Rapid Prototyping) – wydruki 3D. Powstają one za pomocą urządzenia drukującego, które wykonuje np. rzeczywistej wielkości modele z różnego typu materiałów.

 

 

 

Rapid prototyping wykonujemy na potrzeby: 
MARKETINGU

dla celów marketingowych, wystawienniczych

KONSTRUKCJI

przy ocenie poprawności rozwiązań

BADAŃ

przy badaniach eksploatacyjnych właściwości

 
ZMIAN

przy rozmowach z klientami i uzgodnieniach zakresu zmian

 
MONTAŻU

przy analizie i ocenie procesu montażu i demontażu

 
PRODUKCJI

przy krótkich seriach produkcyjnych

03 Narzędzia

Dostarczane przez nas narzędzia (formy wtryskowe, do odlewania poliuretanów i inne) powstają przy współudziale technologa i konstruktora. Dostarczamy narzędzia na bazie znormalizowanych elementów uznanych firm (FCPK, DME, HASCO), co znacznie skraca czas potrzebny na wykonanie narzędzi. Korzystamy z najnowocześniejszych programów CAD pozwalających szybko wykonać i sprawdzić narzędzie już na etapie projektu komputerowego.


04 Produkcja

Wykorzystujemy dwie nowoczesne technologie

Wtrysk tworzyw sztucznych

Produkujemy wyroby z tworzyw sztucznych metodą wtrysku na formach własnych i powierzonych.

 

Stosujemy do tego celu w zależności od potrzeb (konstrukcyjnych, estetycznych i ekonomicznych) następujące surowce: PE, HD-PE, PP, PS, PC, PVC, PA, PA GF, PC ABS, ABS, PBT, POM i inne.

 

W dotychczasowej działalności dostarczyliśmy wyroby dla wielu gałęzi przemysłu: motoryzacyjnego, elektronicznego, mechanicznego, meblarskiego, kosmetycznego, górnictwa, sportu, a także gadżety reklamowe oraz produkty wykorzystywane w rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Zobacz przykładowe produkty

Odlewanie poliuretanów i żywic

Wykonujemy wyroby z poliuretanów spienionych, litych o różnej sztywności i twardości, technologią odlewania do form aluminiowych, stalowych, silikonowych (elastycznych) i żywicznych. Wykonujemy głównie odbojniki z poliuretanu (bazy) do pojemników transportowych. Wyroby te stosowane są do ograniczania stopni swobody transportowanych wyrobów w pojemnikach i zapobieganiu przed tarciem o elementy metalowe.

 

Oferujemy również produkty z kompozytów, żywic konstrukcyjnych o szerokim zakresie zastosowania np. – elementy konstrukcyjne (chwytaki transportowe) wykonane z żywic epoksydowych z wypełniaczem mineralnym i ciętą matą szklaną (rowing).

 

W zależności od potrzeb wprowadzamy do naszych produktów elementy metalowe – zapraski: kątowniki, ceowniki, kształtowniki, tulejki i inne. Przy produkcji wyrobów używamy form wykonanych przez nas i powierzonych. Zwracamy dużą uwagę na jakość produkowanych wyrobów ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich krzywizn baz, które muszą odzwierciedlać kształt odbijanego wyrobu.

Zobacz przykładowe produkty

05 Montaż

Nie tylko produkujemy

Chcąc usprawnić i przyspieszyć czas powstawania złożonych wyrobów, oferujemy swoim klientom nie tylko produkcję elementów z tworzyw sztucznych, ale również możliwość montażu podzespołów i zespołów powstających wyrobów.